FAIL (browserul nu suporta unele aplicatii Flash).
 Festivalul national de dans sportiv Ploiesti 2009
Cupa Romaniei la dans sportiv 2009
IDSF OPEN LATIN & STANDARD Blue Danube 2009
Cupa Fiesta Bacau 21 martie 2009
Campionatul national de dans sportiv - Oradea
Campionat National 10 dansuri - Galati

Festivalul national de dans sportiv Ploiesti 2009

In perioada 19-20 decembrie 2009, clubul de dans sportiv SPORT DANCE Prahova a gazduit cea de-a VI - a editite a FESTIVALULUI NATIONAL DE DANS SPORTIV PLOIESTI.

Clubul nostru a incheiat cel mai prolific an din istoria sa in stilul caracteristic, aducand in vitrinele salii nu mai putin de 7 medalii de aur, una de argint si doua de bronz.

Numele clubului de dans sportiv DANCEPLANET.RO IASI a fost rostit in cele 20 de finale in care perechile noastre (in numar de 18) au obtinut clasari excelente. Premiile substantiale au rasplatit cum se cuvine efortul sportivilor, iar noi va multumim pe aceasta cale pentru un an plin de satisfactii si realizari!
Cupa Romaniei la dans sportiv 2009

CUPA ROMANIEI LA DANS SPORTIV pe anul 2009 merge la IASI, in vitrinele clubului DANCEPLANET.RO.

Iata gandurile noastre la cald in zilele imediat urmatoare acestei marete realizari.

Anul acesta a fost cel mai fluctuant an din cariera si viata noastra ca simpli oameni,sportivi si antrenori. Am trait emotii puternice, de la reusitele de la Campionatul National ( titlurile de campion, vice-campion si 5 perechi in lotul national ), accederea in primii 100 de sportivi din lume in IDSF LATIN RANKING LIST, cea mai buna clasare a unei perechi romanesti la IDSF European Championship Latin 2009, locul 1 la International IDSF Latin Antalya, podiumul Danceplanet de la concursul din Cluj-Napoca, toate bucuriile pe care ni le-au adus sportivii nostri, si lista poate continua..., la drama a doua interventii chirurgicale si pierderea unor prieteni dragi din randul sportivilor. Asadar, de-a lungul acestui an am cunoscut viata asa cum este ea din toate perspectivele.

Spre multumirea noastra insa, sansa ne-a suras din nou, aducand clubului nostru Cupa Romaniei la dans sportiv pe anul 2009. Dupa cum le-am spus si sportivilor imediat dupa castigarea acestui trofeu, noi dedicam din inima reusita noastra intregului colectiv Danceplanet.ro, fara de care nu am fi reusit sa atingem aceasta performanta. Consideram aceasta asadar o reusita comuna, pentru ca locurile obtinute de noi, sportivii clubului, reflecta realitatea de moment, asa cum este ea - uneori suntem pregatiti, alteori nu, uneori suntem imaturi, emotionati sau visatori, iar alteori plangem de fericire, insa important este ca avem sansa de a creste impreuna in spiritual unei vieti ce impune disciplina, vointa si autodepasire.

Va multumim ca ne sunteti alaturi si aveti rabdare cu noi si cu copiii dumneavoastra!
IDSF OPEN LATIN & STANDARD Blue Danube 2009

In data de 6 - 7 iunie 2009 s-a desfasurat in Ruse - Bulgaria IDSF OPEN LATIN & STANDARD Blue Danube 2009.

Clubul nostru a fost reprezentat cu succes de perechile:
Cupa Fiesta Bacau 21 martie 2009

Pentru doua zile, Bacaul va deveni capitala dansului sportiv romanesc.
Aproape 400 de perechi din toata tara vor veni la Cupa Fiesta, impartita pe mai multe clase si categorii de varsta.
Campionatul national de dans sportiv - Oradea

In perioada 28 februarie -01 martie 2009 a avut loc la Oradea CAMPIONATUL NATIONAL DE DANS SPORTIV, cel mai important eveniment de gen organizat de CDS Stephany si CDS Dans Club '80, sub egida Federatiei Romane de Dans Sportiv. Competitia acerba a angrenat un numar impresionant de peste 450 de perechi, aflate sub aprecierea celor mai experimentati arbitri din 15 tari diferite: Elvetia, Franta, Spania, Austria, Slovacia, Cehia, Belgia,Ucraina, Germania, Italia,Ungaria, Bulgaria, Polonia, Rusia si Slovenia.
Daca anul trecut a ocupat locul al treilea in ierarhia cluburilor romanesti, de aceasta data clubul iesean de dans sportiv DANCEPLANET.RO a avut cea mai puternica reprezentare la nivel national, aducand in orasul Iasi titlurile de campioni si vice-campioni nationali.